اخبار > بازدید از مراکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی


  چاپ        ارسال به دوست

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

بازدید از مراکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی

به نقل از روابط عمومی مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی اسفراین، آقای مهندس نجاتی کارشناس فرآورده های آرایشی و بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اعلام این خبر افزود: ماموریت این بازرسی ارائه آموزش های لازم به متصدیان مراکز عرضه لوازم آرایشی بهداشتی و همچنین نظارت بر سلامت فرآورده های عرضه شده در این مراکز می باشد.

ایشان افزودند: برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و برای جلوگیری از عرضه محصولات قاچاق و تقلبی،  به طور ماهیانه بازرسی‌های مداومی از سطح عرضه صورت می گیرد.

محصولات آرایشی و بهداشتی تولید داخل باید دارای پروانه ساخت اخذ شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشند. همچنین درج تاریخ تولید و انقضاء بر روی محصول الزامی می باشد و محصولات آرایشی و بهداشتی تولید شده در آن سوی مرزها نیز باید دارای برچسب اصالت باشند.

وی خاطر نشان کرد: مردم هنگام خرید فرآورده های  آرایشی و بهداشتی وارداتی حتما نسبت به استعلام کد ۱۶ رقمی برچسب اصالت روی بسته بندی محصول اقدام نمایند و در خصوص محصولات آرایشی و بهداشتی تولید داخل و همچنین در مواردی که قصد خرید از این مراکز را دارند به سلامت محصول و خصوصاً مجوز های بهداشتی آن توجه کافی را داشته باشند.

 

 

 

 


١٣:١٧ - دوشنبه ١٣ تير ١٤٠١    /    شماره : ٧٥٥٣    /    تعداد نمایش : ٥٤خروج